Настав літній сезон, прийшло тепло, тому пора вирушати ближче до води або шукати нові враження від побаченого. Якщо ви не бажаєте їхати за межі країни та шукати авіаквитки, тоді пропонуємо провести свою відпустку в Україні на солоних озерах. Серед них є яскраві рожеві озера, які вас справді здивують.

Закарпатська область

Солотвино

Найсолоніше озеро України знаходиться саме в Солотвино – це озеро Кунігунда. Дослідники і лікарі запевняють, що цілющі властивості озера в Солотвино не поступаються властивостям мертвого моря в Ізраїлі. Вода багата іонами брому, цезію, фтору і рубідію.

Як і в Ізраїлі на мертвому морі, так і тут в Соловтино, людина не може потонути через велику кількість солі, яка кіркою покриває все тіло.

В Солотвино ви знайдете не тільки солоні озера, але і йодовані. Вони ідеально підходять для лікування опорно-рухового апарату, переломів кісток, радикуліту, псоріазу, захворювань дихальних шляхів. До речі, відпочиваючим радять використовувати не тільки воду, але і грязі озер.

Херсонська область

Озеро Сиваш

Сиваш. Фото: Angu / Вікіпедія

Найбільше солоне озеро України – озеро Сиваш має площу 2400 км2. Глибина озера зовсім не велика, іноді, в пошуках хоча б 1 метра глибини, можна пройти кілометр. Та все ж, озеро Сиваш, є джерелом цілющої грязі, яку використовують в індустрії краси та медицині.

Генічеське озеро

Генічеське озеро. Фото: tetianakomarova / Інстаграм

Рожеве озеро неподалік Сиваша. Генічеське озеро живиться за рахунок вод Сиваша, з яким сполучено каналом.

Колись тут добували сіль, а зараз просто собі озеро. Тут багато різної лікувальної глини, яка на дотик дуже масниста, ну і звісно, велика концентрація солі. Рожевий колір йому надають спеціальні водорості, які там живуть і їм потрібна дуже солона вода. Чим посушливіше літо, тим насиченіший колір озера, і навпаки, після сильних дощів яскравість озера зменшується. Дно озера вкрите брудом (темно-сірий мул покритий шаром самосадочної солі). У перспективі соляний промисел озера може стати об’єктом зеленого туризму.

Взагалі в районі Сиваша багато солоних озер (в деяких концентрація солі вища, ніж у Мертвому морі), лиманів, лікувальних грязей, теплі термальні джерела – таке враження ніби концентрація всіх мінералів землі тут. Ці озера настільки насиченою сіллю, що вона виштовхує тіло на поверхню, як надувний м’яч.

Лемурійське озеро

Рожеве озеро. Фото: Q-lieb-in / Вікіпедія

У селі Григор’єва Херсонській області є маловідоме, але дуже незвичайне рожеве озеро. Справа в тому, що озеро має рожевий колір, і воно солоне. Вода має 35% солі.

Рожеве озеро вчені вважають залишками стародавнього лемурійського моря. Медики запевняють, що озерна вода цілюща. Тутешня ропа насичена мінералами, солями хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію та кислотами

Солоне озеро в селі Щасливцеве

Херсонська область унікальна за своєю природою, солоні озера тому доказ.

Фото sea-family.in.ua

Напевно кращий варіант для відпочинку на солоному озері – на Арабатській стрілці в селі Щасливцево.
До речі, приємним для туристів стане і те, що недалеко від Щасливцеве знаходяться гарячі джерела, які називають “чудо джерелами”. Всім, хто має серцево-судинні та опорно-рухові захворювання медики настійно рекомендують відвідувати їх.

Що стосується солоного озера, можете повірити, сюди варто приїхати. Це ще один український аналог Мертвого моря – цілюща вода, чудодійні грязі, достатня глибина (хоча вона вам абсолютно не знадобиться, у воді неможливо пірнати) і приємні ціни на проживання та харчування. Словом, чудовий варіант для відпочинку влітку!

Харківська область

Солоне озеро в селі Антонівка

Про це озеро знають тільки місцеві і більше нікому не розповідають. А все тому що озеро поступово опріснюється. Трохи дивно, звідки в Харківській області солоне озеро, але пояснення дуже просте.

Під час пошуків природного газу і нафти, в свердловині, на шляху якої перебувала соляна лінза, утворився фонтан газу, через аномально високого тиску – 300 атмосфер.

Фахівцям вдалося «заглушити» газовий фонтан і запобігти забрудненню атмосфери.

Через якийсь час, природний газ знову пробився назовні, що в підсумку призвело до затоплення бурової вишки і утворення 60-метрового кратера. А оскільки вода проходила через поклади солі, штучна водойма звісно стала солоною. Тепер жителі села Антонівка Харківської області мають відмінне місце для відпочинку.error: Content is protected !!