Наприклад, в цій добірці з п’яти унікальних та крутих місць є Станіслав-Аджигольський Задній маяк, розташований в Херсонській області, який є найвищим в країні та входить в 20-ку найвищих у світі. Ця добірка стосується більше південної частини нашої країни. Тож поїхали!

1. Музей ракетних військ стратегічного призначення

Музей Ракетних військ стратегічного призначення в Побузьке неподалік від Первомайська – це повністю збереглася з часів “холодної війни” надсекретна стартова позиція міжконтинентальних балістичних ракет. Музей не має аналогів в світі, він створений в 2001 р на базі розформованого 309 полку 46 ракетної дивізії РВСН.

До складу музею – копмлекс, доступного до відвідування, входить шахтно-пускову установку ракети РС-22А (SS-24 “Scalpel”), уніфікований підземний командний пункт, енергоблок, холодильний центр, казарми, охоронні та господарські приміщення.

На території музею відвідувачі можуть побачити автомобілі-ракетовози, зразки ракетних двигунів, встановлення – заправники для ракетного палива, макет ядерної боєголовки, справжні ракети Р-12 і РС-20 (SS-18 “Satan”).

Цікаво, що екскурсії проводять офіцери, які раніше несли службу на цій базі. За окрему плату можна спуститися в підземний командний пункт на 30-метровій глибині, де знаходилася “ядерна кнопка”.

2. Найвищий маяк України

Фото: Levis Dettendorfer / Вікіпедія

Для навігації в Дніпровському лимані на початку минулого століття було побудовано два маяки — Станіслав-Аджигольський передній і задній. Саме задній досі залишається найвищим в Україні і 18-м за висотою в світі. Він був сконструйований інженером Володимиром Шуховим у вигляді гіперболоїдної конструкції — однієї з перших подібних у світі. Маяк складається зі сталевих прутів, і їх ажурному сплетінню не страшні ні сильні вітри, ні шторми.

Станіслав-Аджигольській маяки унікальні і цікаві за своєю конструкцією та значенням. Спроектовані інженером Володимиром Григоровичем Шуховим в 1911 році. Маяки є функціонуючими тому що Дніпровський, а потім і Дніпро-Бузький лиман вважається одним з найскладніших для судноплавства в світі. Навіть невелике судно просто так не зможе підійти з боку Чорного моря до портів Миколаєва і Херсона, адже Дніпро-Бузький лиман неглибокий.

У 2019 році їх відкрили для відвідування туристами.

3. Рожеве Лемурійське озеро

Лемурійське озеро. Фото: Q-lieb-in / Вікіпедія

Лемурійське озеро, або як його ще називають «Мертве море» України, знаходиться біля села Григорівка Херсонської області. Концентрація солі у воді сягає 27-30%. Для порівняння – у Мертвому морі її – 30-31% (в окремі роки – 35%).

Цікаво, що унікальне джерело виявили цілком випадково. Наприкінці 60-х років ХХ ст. тут нібито впав військовий літак і величезна воронка від нього згодом почала заповнюватися солоною водою з озера Сиваш, яка під впливом сонця і вітрів випаровувалася, поки її залишок не перетворився на ропу. А ще місцеві подейкують, що Рожеве озеро – це залишки доісторичного Лемурійського моря.

Ропа насичена мінералами, солями хлористого магнію і калію, йодистого натрію, бромистого магнію та кислотами.

Грязі цього озера сертифіковані в 2005 році та допущені до використання як лікувальний і косметичний засіб, вони є потужним імуностимулятором, а ще входять до програми страхової медицини Німеччини. Вважається, що саме рожева вода, значно посилює їх властивості. Це місце вважається зараз лікувальним курортом, що підтверджено інститутом медичної реабілітації Міністерства охорони здоров’я України.

Через високу щільність води на озері неможливо потонути, навіть дістатися дна дуже складно, оскільки через тиск вода одразу тебе виштовхує.

Періодично вода в озері відступає, і ви опиняєтесь на пляжі з рожевої солі – завдяки мікроорганізмам, які називають озерним планктоном, і які дають цей колір.

4. Тендрівська коса

Даний острів – чи не єдине місце в Україні, де можна побачити справжніх диких коней та дельфінів. Тут вони мешкають досить давно і є невід’ємною частиною природи. На сьогоднішній день дикі тварини благополучно уживаються з приїжджими туристами, які щорічно приїжджають сюди, щоб своїми очима споглядати диво природи.

Самотній маяк, який вже не один десяток років вірно служить мореплавцям, зберіг свій первинний зовнішній вигляд. Піднявшись нагору, туристи мають можливість оглянути околиці Тендри.

Наявність невеликих лагун і найчистішої води в них дозволяє насолодитися перебуванням, відпочити від важкого дня. Якщо Вам набридли метушливі будні, Тендрівська коса – це саме те місце, де можна відпочити. Тут панує лише природа, а люди, що живуть тут і забезпечують стабільну роботу маяка, лише покірно служать їй.

5. Винарня князя Трубецького

Єдине історичне шато України розташоване в оточенні гарної природи на березі Дніпра. Старовинна архітектура, таємничі підвали і чудовий вид на Дніпро не залишать байдужими жодного гостя.

Всіх бажаючих запрошують на екскурсії, під час яких покажуть виноградники, розкажуть про всі тонкощі вирощування і збору винограду, познайомлять із процесом виробництва і проведуть у старовинні винні підвали, якими колись ходив сам князь Трубецькой. Тут можна побачити зразки вина віком понад сто років. А під кінець екскурсії можна залишитися на смачну дегустацію, де запропонують спробувати фірмові вина шато Трубецького: “Наддніпрянське”, “Перлина степу” й “Оксамит України”.

У 2000-х роках виноробню повністю реконструювали і відкрили для відвідувачів, і сьогодні виноробне господарство князя Трубецького приймає гостей в атмосферному готелі на своїй території. Як на мене, це хороший приклад того, як історичні об’єкти можуть знайти друге життя.Новини партнерів:

error: Content is protected !!