Предстоятель Православної церкви України Епіфаній та предстоятель Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав закликали усіх вірян святкувати Великдень вдома і не наражаючи себе та близьких на небезпеку.

Про це вони сказалив ефірі програми «Право на владу», повідомляє УНІАН.

«Ми просили всіх наших вірян святкувати цей Великдень вдома. І ми зможемо пережити пасхальну радість разом з вами, не наражаючи ваше здоров’я і життя на небезпеку. Тому молімося разом, молімося онлайн. Освятимо пасхальні кошики вдома», – зазначив Владика Святослав.

«Звичайно ми будемо святкувати Воксресіння Христове в особливих умовах. Але бачимо, що наші віряни відгукнулися на заклик церкви залишатися вдома. І останнє богослужіння в Михайловському соборі – ми бачимо, що люди відгукнулися на наш заклик і долучаються до молитов онлайн», – сказав Епіфаній.

До слова, президент Володимир Зеленський закликав українців залишатися вдома, зокрема на Великдень, і таким чином проявити єдність заради здоров’я нації та її майбутнього.

На цьому він наголосив у відеопривітанні, опублікованому на його сторінці у Facebook, передає УНІАН.

“Великдень – свято єднання, і сьогодні вся наша країна об’єднана одним-єдиним бажанням – вийти на вулицю… Пам’ятаєте, як у дитинстві батьки не пускали на вулицю? А сьогодні така ситуація, що ми не пускаємо на вулицю наших батьків. І це не помста, це – турбота. Коли ми всі зостаємося вдома, це дійсно єднання – єднання заради лікарів, заради здоров’я нашої нації, а отже – її майбутнього”, – наголосив глава держави.

Дорогі українці! Я вітаю всіх християн східного обряду з прийдешнім святом – Світлим Воскресінням Христовим! Нехай у наших серцях будуть добро, світло та милосердя, а в домівках – радість, достаток і любов. Нехай на нашу землю повернеться мир.Іще раз закликаю всіх відсвяткувати Великдень вдома. Коли ми всі зостаємося вдома – це справді єднання. Єднання заради лікарів, заради здоров’я нашої нації, а отже – її майбутнього.

Опубліковано Володимиром Зеленським Субота, 18 квітня 2020 р.

Зеленський зазначив, що розуміє бажання людей вийти на вулицю, оскільки сам з ранку до вечора сидить у кабінеті, де навіть не відчиняються вікна. Проте сьогодні в нього вихідний, і він – удома.

“Так, ми залишаємось вдома, і нехай після вихідних та після карантину нас лякають цифри на вагах, а не цифри на термометрі”, – зазначив глава держави.

За його словами, майже весь його робочий день складається з зустрічей, нарад, дзвінків, переговорів. “Ти так багато говориш, що, повернувшись додому, тільки одне бажання – помовчати. Я нещодавно зрозумів, що насправді в такі миті я не мовчу – я звертаюсь до Бога”, – розповів він.

Він зауважив, що всі українці, хоч і різними словами, але просять Всевишнього про одне і те саме – щоб батьки жили довше, щоб діти були щасливими, щоб онуки не кашляли, щоб кохані люди були завжди поруч, щоб в Україні все було добре, щоб ми всі були живі та здорові.

“Хай у цьому нам Бог помагає. А ми допоможемо Богові. Залишаймось вдома! Дорогі українці, пам’ятаймо мудрість Нагірної проповіді Христа: не варто виставляти власну праведність напоказ. Найсильніша віра – це віра в нашому серці”, – сказав Президент.

Президент побажав, щоб у серця українців прийшли добро, світло та милосердя, у домівки – радість, достаток і любов, а на нашу землю – мир.Новини партнерів:

error: Content is protected !!