Найперше, що потрібно зрозуміти в пошуках відповіді на питання “Що таке щастя?”, – це те, що щастя – це суто наш внутрішній світ, щоденний вибір і праця.

Іноді важливо пам’ятати не лише про те, що робити, щоб бути щасливими, але й про те, що не потрібно робити для того, аби знайти щастя.

Отже, 30 речей, які потрібно припинити робити, щоб стати щасливим.

Шлях до щастя

1. Припиніть проводити час не з тими людьми.

Життя занадто коротке, щоб проводити його з людьми, які вичавлюють з вас всі соки. Якщо хтось хоче, щоб ви були присутні в його житті, він подбає про ваш комфорт. Вам не доведеться боротися за місце поряд з ним. Ніколи не чіпляйтеся за тих, хто постійно нівелює вашу цінність. І пам’ятайте, що справжні друзі – це не ті, хто підтримує вас, коли ви і так на коні, а ті, хто залишається поруч, коли справи ваші погані.

2. Припиніть тікати від проблем.

Зустрічайте їх обличчям до обличчя. Ні, це не буде легко. У світі немає істоти, здатної ідеально тримати удар. Від нас не вимагається моментально вирішити всі проблеми. Ми просто інакше влаштовані. Норма для нас – засмучуватися, відчувати біль, сумувати, спотикатися і падати. У цьому і є сенс життя – стикатися з проблемами, вчитися, адаптуватися і, врешті-решт, вирішувати їх. Саме це і робить нас людьми.

3. Припиніть брехати самим собі.

Ви можете робити це з ким завгодно, але тільки не з собою. Наше життя може покращитися лише тоді, коли ми дозволяємо собі ризикувати, і перший ризик для нас – це бути чесними із самими собою.

4. Припиніть відсувати свої потреби на задній план.

Можна втратити себе, вкладаючи занадто багато в потреби когось іншого і забуваючи про себе. Ні, не залишайте інших, але допоможіть так само й собі. Якщо існує відповідний момент, щоб почути себе і зробити те, що для вас дійсно важливо, то цей момент настав. Водночас пам’ятайте, що без любові й добрих справ по-справжньому щасливим не стати.

5. Не намагайтеся бути кимось іншим.

Одне з найскладніших завдань у житті – це бути самим собою у світі, який намагається зробити вас схожим на всіх інших. Хтось завжди буде гарніший, хтось завжди буде розумніший, а хтось завжди буде молодшим, але вони ніколи не будуть вами. Не намагайтеся змінити себе на радість людям. Будьте собою, і ті, хто вам дійсно потрібен, полюблять вас таким, яким ви є.

6. Припиніть триматися за минуле.

Ви не зможете почати нову сторінку свого життя, поки будете перечитувати попередню.

7. Припиніть боятися помилок.

Робити щось і помилятися – як мінімум у десять разів ефективніше, ніж нічого не робити. Кожен успіх несе сліди минулих невдач, і кожна невдача веде до успіху. У кінцевому підсумку ви набагато більше будете шкодувати про те, чого ви НЕ зробили, ніж про те, що зробили.

8. Припиніть картати себе за минулі помилки.

Ми можемо постійно оплакувати свої помилки, але навіть якщо все йде не так, одне можна сказати точно: помилки допомагають нам набувати досвід, а також знаходити правильних людей і правильні речі. Ми всі помиляємося, боремося і навіть оплакуємо помилки минулого. Але ви – це не ваші помилки, ви – не ваша боротьба, ви – тут і зараз – маєте можливість вибудувати свій день і своє майбутнє. Що б не сталося у вашому житті, це готує вас до ще одного кроку в майбутнє.

9. Припиніть намагатися купити щастя.

Багато чого з того, що ми хочемо, коштує дорого. Але правда полягає в тому, що речі, які дійсно роблять нас щасливими – любов, сміх і робота над своїми почуттями – абсолютно безкоштовні.

10. Припиніть шукати когось, щоб стати щасливим.

Якщо ви незадоволені собою, своєю особистістю, то і довгострокові відносини з кимось не зроблять вас щасливішими. Потрібно створити стабільність у своєму житті, перш ніж ділитися ним з кимось ще.

11. Припиніть байдикувати.

Не роздумуйте занадто довго, інакше ви створите проблеми навіть там, де їх не було. Оцінюйте ситуацію – і робіть рішучі дії. Ви не зможете змінити щось, якщо відмовляєтеся чинити опір. Будь-який прогрес пов’язаний з ризиком. І тут важлива поступовість і наполегливість. Ви не зможете читати, не вивчивши абетку.

12. Припиніть думати, що ви не готові.

Ніхто і ніколи не відчуває себе готовим до чогось на 100%. Більшість серйозних можливостей змушують нас вийти за межі нашої зони комфорту, а значить, ми дійсно будемо відчувати незручності.

13. Припиніть втягуватися у стосунки через неправильні причини.

Відносини потрібно будувати з розумом. Краще бути одному, ніж в поганій компанії. Не потрібно поспішати з вибором. Якщо щось має статися, воно станеться – в потрібний час, з потрібною людиною, і на найкращих підставах. Поринайте в кохання, коли ви будете готові, а не тоді, коли відчуєте себе самотнім.

14. Припиніть відмовлятися від нових відносин тільки тому, що старі не склалися.

У всіх, кого б ви не зустріли, є свої цілі. Хтось буде перевіряти вас, хтось – використовувати, а деякі будуть вчити вас. Але найважливіше, щоб деякі з них виявили в вас найкраще.

15. Припиніть конкурувати з усіма.

Не переживайте, що інші в чомусь успішніші, ніж ви. Сконцентруйтеся на досягненні власних щоденних рекордів. Прагніть до успіху в боротьбі лише з самим собою.

16. Припиніть заздрити.

Заздрість – це мистецтво підрахунку чужих благ замість своїх власних. Запитайте себе: «Що є у мене з того, що хоче хтось інший?». Завжди знайдеться у нас те, чого не мають інші.

17. Припиніть скаржитися і жаліти себе.

Життя кидає гральні кістки для того, щоб перемістити вас в якомусь важливому напрямку. Ви можете не бачити чи не розуміти всього, що відбувається, і це може бути болісно. Але озирніться на ті погані розклади, що випадали вам в минулому. Ви побачите, що найчастіше вони приводили вас до успіху, важливого людині, стану душі чи ситуації. Усміхніться ж! Нехай всі знають, що сьогодні ви набагато сильніші, ніж були вчора.

18. Припиніть роз’ятрювати образи.

Не проживайте життя з ненавистю в серці. У кінцевому підсумку ви нашкодите собі більше, ніж людям, яких ненавидите. Прощення не означає «мене влаштовує все, що ви зі мною зробили». Воно говорить: «Я не дозволю тому, що ви зі мною зробили, зруйнувати моє щастя назавжди». Прощення – це пропозиція відпустити, знайти спокій і звільнити себе. І пам’ятайте, що прощати треба не тільки інших людей, але і самих себе. Якщо це необхідно, вибачте себе і рухайтеся далі, щоб спробувати наступного разу впоратися краще.

19. Припиніть дозволяти іншим опускати вас до їхнього рівня.

Не потрібно знижувати планку для комфорту тих, хто відмовляється її підвищувати.

20. Припиніть витрачати час на пояснення.

Ваші друзі пояснень не потребують, а вороги не повірять вам в будь-якому випадку. Просто робіть так, як дійсно вважаєте за потрібне.

21. Припиніть бігати по колу.

Саме час зробити глибокий вдих і зупинитися. Саме тоді, коли у вас немає на це часу. Поки ви продовжуєте робити те, що робите, ви будете отримувати те, що отримуєте. Іноді потрібно дистанціюватися, щоб побачити все в правдивому світлі.

22. Припиніть нехтувати дрібницями.

Насолоджуйтесь дрібницями, оскільки в один прекрасний день ви можете озирнутися назад і виявити, що це були чудові речі. Краща частина вашого життя складається з незначних безіменних моментів, витрачених на те, щоб подарувати усмішку людині, яка для вас дійсно важлива.

23. Припиніть спроби зробити все ідеально.

Реальний світ винагороджує не перфекціоністів, а тих, хто прагне до досягнення своєї мети.

24. Припиніть йти шляхом найменшого опору.

Життя не таке просте, особливо якщо ви плануєте досягти чогось вартісного. Не вибирайте легкий шлях. Зробіть щось екстраординарне.

25. Припиніть робити вигляд, що все гаразд, якщо це не так.

Нічого страшного, якщо ви розслабитеся на деякий час. Ви не повинні завжди бути сильним, і немає необхідності постійно доводити, що все чудово. Не потрібно переживати через те, що подумають інші – поплачте, якщо це вам потрібно: сльози цілющі. Чим раніше ви це зробите, тим швидше зможете усміхатися.

26. Припиніть звинувачувати інших у своїх проблемах.

Досягнення вашої мрії безпосередньо залежить від того, наскільки ви берете відповідальність за своє життя. Коли ви звинувачуєте інших у тому, що з вами відбувається, ви відмовляєтеся від відповідальності і даєте іншим владу над цією стороною вашого життя.

27. Припиніть намагатися бути всім для всіх.

Це неможливо, ви просто спалите себе. Але якщо ви подаруєте радість одній людині, це може змінити світ. Можливо, не весь світ, але його світ – точно. Тому сфокусуйтеся.

28. Припиніть занадто багато непокоїтися.

Занепокоєння не врятує нас від завтрашніх труднощів, воно лише позбавить нас сьогоднішньої радості. Один зі способів перевірити, чи варте щось обдумування – це поставити собі питання: «Чи буде це важливо через рік? Три роки? П’ять років?» Якщо ні, то не варто й турбуватися.

29. Припиніть фокусуватися на речах, яких ви не хочете.

Зосередьтеся на тому, чого ви дійсно хочете. Позитивне мислення – один з ключових моментів кожного великого успіху. Якщо ви щоранку прокидаєтеся з думкою, що у вашому житті сьогодні відбудеться щось прекрасне, рано чи пізно ви помітите, що мали рацію.

30. Припиніть бути невдячними.

Незалежно від того, наскільки гарні чи погані ваші справи, прокидаючись, кожен день дякуйте за своє життя. Хтось десь зараз відчайдушно бореться за своє. Замість думок про свої поневіряння спробуйте думати про те, що у вас є і чого інші позбулися.error: Content is protected !!