Таня втомилася. Вже 6 років вона була одна. З того моменту, як чоловік її залишив. Дочка рік тому вийшла заміж, виїхала в інше місто. Тані було всього 42, відмінний вік для жінки. Друга молодість.

Таня була господинею, відмінно готувала, її солоні огірки з помідорами всі називали шедевром. І кому робити ці огірки? На балконі і так стояли лави дозвільних банок.

«Не гинути ж мені на самоті, такою гарною!» – говорила Таня подругам. А ті відповіли: «Ні! Шукай чоловіка! Повно самотніх чоловіків ».

Одна з них і порадила Тані агентство «Кращий чоловік». Таня подумала, що це якось безглуздо і шкода – звертатися в агентство. Але з іншого боку – вже сорок два, ця цифра нервувала. Старий бабусин  годинник деренчливим звуком відбивали на стіні йде час.

І Таня звернулась в агентство. Привітна дама в малинових окулярах сказала:

– У нас дійсно кращі. Давайте разом подивимося, в нашій базі, сідайте поруч!

– Та так-то всі вони красені, – усміхнулася Таня. – А як пізнати людину? Як зрозуміти, що він твій?

– Це продумано, – відповіла жінка. – Ми видаємо на тиждень. Достатній термін, щоб зрозуміти – ваш чи ні? Варто продовжувати або іншого шукати.

– Кого видаєте?

– Чоловіка!

– Як це?

– Так! Тиждень він живе з вами. Слухайте, ми тут не сором’язливі наречені, ми відразу до справи. А бо жевільних у нас немає.

І Таня раптом зраділа. Їй страшно сподобалася ця ідея. Разом з малиновою дамою вони вибрали п’ять кандидатів. Таня заплатила невелику суму, поспішила додому. Перший повинен був з’явитися вже сьогодні ввечері.

Таня наділу зелену сукню – кольору надії. І сережки, з діамантами, які діставала так рідко зі старої скриньки.

Дзинь! – дзвінок у двері.

Таня спершу зазирнула у вічко. І побачила троянди. Вона навіть ледь чутно запищала від радості. Відчинила двері. Чоловік був елегантний, та, як на фото.

Вони сіли за стіл, Таня всього наготувала. Букет вона поставила в центр столу. Таня крадькома дивилася на приємного гостя і думала: «Все! Інших і не треба. Цей! »

Почали їсти салат. Майбутній чоловік зморщився: «А що так пересолила?». Таня зніяковіло посміхнулася, поставила йому запечену качку. Майбутній чоловік пожував шматочок: «Як резина…». Йому не сподобалося і все інше. За клопотами Таня забула про головне – вино, вона довго його вибирала. Розлила, сказала: «Ну, за знайомство!». Гість понюхав келих, трохи відпив: «Дешевка якась». Піднявся: «Так, подивимося, що у тебе з обстановкою…»

Таня взяла букет, простягнула йому: «Я троянди зовсім не люблю. До побачення».

Вночі Таня трохи поплакала, їй було прикро. Але попереду ще чекали чотири зустрічі.

Другий суджений з’явився на інший вечір. Увійшов впевнено: «Ну привіт!». Від його пахло горілкою. Таня запитала: «Уже десь зазначив нашу зустріч?» Той посміхнувся: «Ой, ну ладно тобі! Слухай, телевізор є? Там зараз матч починається. ЦСКА – Спартак. Заодно і обговоримо все». Таня різко відповіла: «Телевізор вдома будеш дивитися».

Вночі знову заплакала одна.

Через день прийшов третій кандидат. Не красень, стара куртка, неохайні нігті. І черевики брудні. Таня вже подумувала, як би чемно його розвернути. Але все-таки спершу вирішила нагодувати. Той їв жадібно, швидко і дуже нахвалював Таню. Вона навіть зніяковіла. Дістала соління. «Господи! – вигукнув він. – Це ж краще, що я їв в життя! »

І тут задзвенів бабусин  годинник. Він прислухався: «Це що за скрегіт такий?». Він пройшов до кімнати, став на табуретку, оглянув годинник: «Зараз я їх швидко! Є інструменти? »

І незабаром годинник вже дзвеніли чисто і дзвінко, Тані було радісно чути такий ніжний звук. Вона подумала, що це знак. Він і повинен стати її чоловіком. Всім він хороший, майстрових, а то, що черевики і нігті не дуже – дрібниця, відмиє, почистить. До того ж він був третім, щасливе число.

Тепер їм випала ніч. Так, Таня до неї підготувалася, сходила в салон краси, постелила чисту білизну з великими трояндами (вона ж любила їх насправді). Коли Таня вийшла з ванної – її гість вже дрімав, прямо так, не роздягаючись. Таню це не збентежило. Вона подивилася на сплячого з ніжністю: «Втомився, бідний». І обережно лягла під ковдру поруч.

А потім почався кошмар. Цей майстер почав хропіти. Віртуозно та насичено. Таня накривала подушкою себе, потім його, потім перевертала сонне тіло – без толку. Вона не спала цілу ніч, вона страждала.

Вранці гість вийшов на кухню, де сиділа похмура Таня: «Ну чого? Давай я з речами сюди вже ввечері?»

Таня похитала головою: «Ні, вибач. Ти хороший, але … Ні! »

Четвертий, бородатий, здався Тані героєм старого доброго кіно про геологів. Вона навіть дозволила йому курити прямо на кухні. Бородач затягнувся, сказав: «Таня, тільки треба домовитися відразу. Я – чоловік вільний. Я люблю риболовлю, люблю з друзями кудись зганяти. І не люблю, коли мені надзвонюють і запитують – де ти, де ти? Добре?”

Таня подивилася, як він струшує попіл в горщик з орхідеєю, запитала: «Може, ти ще й по бабам теж?» Бородач посміхнувся: «А чого ні? Я ж кажу – свобода! Це нормально для мужика ».

Після нього Таня довго провітрювала кухню. У неї боліла голова, вона відчувала, що дико втомилася, ніби з неї викачали три літри крові. Вона навіть не стала мити посуд.

Вранці Таня відкрила очі, за шторами було сонячно, цвірінькали радісні горобці. Таня раптом зрозуміла, як їй добре. Субота. Вона нікуди не поспішає, ніхто їй не заважає, ніхто не бубонить,  не шарудить, не хропе. Посуд? Так вимиє коли хоче. Спокій і свобода.

І тут пролунав дзвінок: «Тетяна! Турбує агентство «Кращий чоловік». У вас сьогодні ще один кандидат, пам’ятаєте? Він чудовий, цей вже точно ваш! »

Тетяна буквально закричала в трубку: «Викреслюйте мене! Видаляйте з бази! Нікого більше! Кращий чоловік – той, якого немає! »

І з реготом відчинила штори.error: Content is protected !!