Іспанські та американські вчені завершили дослідження, яке тривало 10 років. Весь цей час вони спостерігали за людьми з різним раціоном і дійшли до висновку, що оливкова олія і риба – найкращі продукти для роботи мозку.

Результати цього дослідження опубліковані в науковому журналі Асоціації Альцгеймера, пише ukrhealth.net.

У цьому дослідженні брали участь дві групи людей. Одна з генетичною схильністю до хвороби Альцгеймера, друга без неї. Усі вели щоденник дієти і періодично проходили тестування на когнітивні функції.

Виявилося, що ті, хто дотримувався середземноморської дієти, довше зберігали розумові функції в порівнянні з тими, хто харчувався інакше. Причому це залежність не була пов’язана з тим, до якої групи людина ставилася.

Далі вчені стали стежити за тим, як діє на мозок основні елементи дієти: овочі і фрукти, цільнозернові продукти, горіхи і бобові, оливкова олія і риба. У підсумку був зроблений висновок про те, що кращі показники були у тих, хто їв багато риби і оливкової олії. Такі ж показники були і людей зі схильністю до хвороби.

Як з’ясувалося, у них на 19% менше розвивалися ознаки цього захворювання, що можна порівняти з терапією лікарськими препаратами. Тобто, всього два продукти допоможуть зберегти когнітивні функції до глибокої старості.Новини партнерів:

error: Content is protected !!